Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany po zgłoszeniu

Nakielscy policjanci zatrzymali kierowcę, który mając w organizmie prawie 2 promile ruszył w trasę. Jak się okazało, w ogóle nie miał on prawa jazdy. Zatrzymanie nakielanina możliwe było dzięki zgłoszeniu, jakie wpłynęło do dyżurnego jednostki.

Zgłoszenie o tym, że kierowca renault prawdopodobnie jest pijany wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wczoraj (2.11.20) około 17.30. Skierowani na wskazaną ulicę mundurowi, przy zaparkowanym aucie, zastali dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani. Funkcjonariusze, w rozmowie ze zgłaszającym oraz po przejrzeniu udostępnionego im nagrania z monitoringu, ustalili, że renault prowadził 38-latek. Nakielanin został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jak się okazało, kierowca ruszył w trasę mimo iż w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, co wyszło na jaw po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach.

38-latek noc spędził w policyjnym areszcie i dzisiaj (3.11.20) usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. Swoją drogą nakielanin odpowie też za jazdę bez wymaganych uprawnień, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne