Pijany kierowca wyjechał w płot przydrożnej posesji

Ponad promil alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, który wczoraj w Wolwarku nie zapanował nad pojazdem i wjechał w płot przydrożnej posesji. 30-latek stracił prawo jazdy, a niebawem czeka go sprawa w sądzie.

Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Wolwark auto wjechało w płot przydrożnej posesji, dyżurny policji otrzymał wczoraj (9.10.19) około 21.40. Skierowani na miejsce „patrolowcy” potwierdzili zgłoszenie. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że autem kierował 30-letni mieszkaniec Szubina.

Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, dlatego został sprawdzony alkomatem. Wynik tego badania dowiódł, że kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami, wręczyli wezwanie do stawiennictwa w komisariacie i przekazali go pod opiekę znajomej do czasu wytrzeźwienia .

W najbliższych dniach kryminalni przedstawią 30-latkowi zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też kary za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Ostateczne decyzje w sprawie podejmę sąd, a zgodnie z kodeksem karnym kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią