Pijany z zakazem za kierownicą fiata wpadł w Szubinie

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy fiata, którego zatrzymali dzielnicowi w Szubinie. 43-latek nie dość, że zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to wsiadł „za kółko” pijany.

Fiat doblo zwrócił uwagę dzielnicowych patrolujących Szubin. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, który jak wynikało z rozpoznania funkcjonariuszy, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Aby sprawdzić, czy kierowca może prowadzić auto, dzielnicowi zatrzymali fiata do kontroli. Sprawdzenie personaliów 43-latka w policyjnych systemach potwierdziło, że policjanci się nie mylili. W lutym br. sąd wydał mieszkańcowi Szubina zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Żeby tego było, mało 43-latek decydując się na przejażdżkę narobił sobie jeszcze większych kłopotów. Okazało się, że był pijany, a alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Kierowca niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie należą do sądu.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią