Pochowska i Górecka medalistkami Mistrzostw Polski

Dwa medale zdobyły reprezentantki ziemi kujawsko pomorskiej podczas Mistrzostw Polski Juniorek U20 i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet U23, które odbyły się w dniach 09-10.04.2021 roku w położonym 27 kilometrów od granicy z Ukrainą Chełmie (lubelskie).

Trwa bardzo trudny i nieprzewidywalny okres startowy. Organizatorzy zawodów „stają na głowie”, żeby rozegrać zaplanowane w kalendarzu zawody. Do dalekiego Chełma wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim pojechały cztery zawodniczki z ULKS GRYF Wojnowo. Dwie wróciły z medalami. Na starcie ujrzeliśmy 139 zawodniczek z 32 krajowych klubów. Dziewczyny walczyły z różnym skutkiem. Najlepiej na chełmskich matach zaprezentowała się Patrycja Pochowska zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski Juniorek. Dużą niespodziankę sprawiła Kinga Górecka plasując się na trzecim miejscu. Blisko medalu brązowego była Karolina Gackowska, z kolei Marice Treli nie udało się dotrzeć do strefy medalowej.

Dzielne zapaśniczki z gminy Sicienko swoim występem na Mistrzostwach Polski wzbogaciły województwo kujawsko pomorskie o 36 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, 26 punktów wywalczyły 3 juniorki, 10 punktów zdobyła nasza jedynaczka Karolina Gackowska startująca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23.