Podejrzani o rozbój nie unikną kary

Zarzuty rozboju usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez nakielskich kryminalnych. Do przestępstw doszło w czerwcu i lipcu na terenie Nakła. Decyzją sądu rozbójnicy trafili na dwa miesiące do aresztu.

Nakielscy kryminalni ustalili, iż na terenie Nakła w czerwcu i lipcu doszło do kilku rozbojów na szkodę małoletnich. W pierwszym przypadku sprawca wyrwał małoletniemu z ręki 80 zł, jednocześnie grożąc mu. Ponadto ustalono, że podejrzany zmuszał do przekazywania pieniędzy również innego małoletniego i że stoi za licznymi kradzieżami w sklepach na terenie Nakła.
Drugi podejrzany, 23-letni nakielanin odpowie za dwa rozboje na szkodę małoletnich. W pierwszym przypadku, grożąc pokrzywdzonemu zabrał mu telefon wart 500 zł. W drugim, grożąc pobiciem wymuszał od małoletniego pieniądze.
W ostatnich dniach ustaleni przez kryminalnych podejrzani zostali zatrzymani na terenie miasta. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Następnie policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie oskarżyciel przedstawił im zarzuty rozboju. Zebrany materiał dowodowy został przekazany do oceny sądu, który zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla podejrzanych.
Podejrzanym za dokonane przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz