Podejrzani o rozbój zatrzymani przez nakielskich policjantów

Nakielscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z nakielskich mieszkań. Sprawcy wdarli się do mieszkania pokrzywdzonego, a następnie go pobili i okradli. 35-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

W miniony piątek (20.03.20) nakielscy kryminalni otrzymali informację, iż kilka dni wcześniej, w jednym z nakielskich mieszkań doszło do rozboju. Z ustaleń wynikało, że sprawcy, kobieta i mężczyzna wdarli się do mieszkania pokrzywdzonego. Najpierw go pobili, a następnie skradli mu trzy telefony komórkowe, zegarek oraz gotówkę. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony, opiewały na kwotę ponad 700 złotych.

Policjanci bardzo szybko ustalili personalia rozbójników. 35-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna zostali zatrzymani w jednym z mieszkań na terenie Nakła. Byli pijani, dlatego też najpierw trafili do policyjnego aresztu.

W dniu wczorajszym (24.03.20) policjanci doprowadzili podejrzanych na przesłuchanie do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Decyzją prokuratora, zostali oni objęci policyjnym dozorem, mają również zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Teraz sprawą zajmie się sąd. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią