Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu nakielskiego

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach podczas długiego sierpniowego weekendu. Na powiatowych trasach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Za nami długi sierpniowy weekend, podczas którego policjanci dbali o zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z powiatowych tras. Służbę na drogach pełnili zarówno policjanci referatu ruchu drogowego, jak i mundurowi z prewencji.
Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką przemieszczały się auta, sprawdzali czy kierowcy zapinają obowiązkowe pasy bezpieczeństwa oraz jak przewożone są dzieci. Kontrolowano także stan techniczny aut i ich wyposażenie.
Miniony weekend na powiatowych drogach ocenić można jako bezpieczny. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, nie było osób rannych ani ofiar śmiertelnych. Zgłoszonych został 5 kolizji drogowych. Niestety nie wszyscy kierowcy wybrali się w trasę trzeźwi. Zatrzymano trzy osoby, które w stanie po użyciu alkoholu wsiadły za kierownicę. Ich zachowanie oceni sąd.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią