Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu nakielskiego

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po powiatowych drogach podczas długiego listopadowego weekendu. Na powiatowych drogach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Za nami kolejny długi listopadowy weekend, podczas którego policjanci dbali o zapewnienie bezpieczeństwa na trasach. O bezpieczeństwo użytkowników powiatowych dróg dbali zarówno policjanci referatu ruchu drogowego, jak i mundurowi z prewencji.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką przemieszczały się auta, sprawdzali czy kierowcy zapinają obowiązkowe pasy bezpieczeństwa oraz jak przewożone są dzieci. Kontrolowano także stan techniczny aut i ich wyposażenie.

Przez 4 dni długiego weekendu (8-11.11.19) na drogach powiatu nakielskiego pracowało łącznie 137 funkcjonariuszy, wspieranych przez Inspekcję Transportu Drogowego, a także przez Straż Miejską i Straż Gminną.

Miniony weekend na powiatowych drogach ocenić można jako bezpieczny. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, nie było osób rannych ani ofiar śmiertelnych. Zgłoszonych został 12 kolizji drogowych.

Niestety nie wszyscy skontrolowani kierowcy wybrali się w trasę trzeźwi. Zatrzymano dwie osoby, które w stanie nietrzeźwości prowadziły auta. Ich zachowanie oceni sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią