Podziękowania Prezydenta Andrzeja Dudy

„Serdecznie dziękuję za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania, podczas której przeszło w trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie przeczytaliśmy ponadczasowe utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego”.

Tymi słowami rozpoczyna się list, jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wraz z nauczycielką języka polskiego – Justyną Narożną oraz Starostwo Powiatowe ze Starostą Nakielskim – Tadeuszem Sobolem oraz Wicestarostą Nakielskim – Tomaszem Miłowskim na czele. Głośne odczytanie utworu Brunona Schulza pt. Mój ojciec wstępuje do strażaków” było doskonałą okazją do lepszego poznania klasyki polskiej literatury. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku mieszkańcy powiatu nakielskiego równie licznie przybędą, by razem z nami promować kulturę czytania w naszym regionie.

Oprócz okolicznościowego adresu z podziękowaniami do Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią trafił pamiątkowy egzemplarz książki ze zbiorem tegorocznych wybranych tekstów nowel z odręcznym podpisem Pierwszej Damy oraz flaga Polski.

Emilia Marach – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią