Policja i Animalsi uratowali psa. Był skrajnie zaniedbany

Koronowscy policjanci i OTOZ Animals Bydgoszcz, interweniowali w sprawie skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi i przewiezione do kliniki weterynaryjnej. 

Policja z Koronowa przez cały rok współpracują z z kujawsko-pomorskim oddziałem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”. Już kilkunastokrotnie podejmowali wspólne interwencje dotyczące zwierząt na terenie gminy. Tym razem zajęli się oni skrajnie zaniedbanym psem. Jak ustalili policjanci i pracownicy OTOZ Animals, jego właściciel nie wypuszczał w ogóle psa z kojca. Zwierzę obrastało brudem i odchodami.

Dzięki zdecydowanym działaniom Inspektorów OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego oraz dzielnicowych z Komisariatu Policji w Koronowie pies został odebrany i przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Tam zostały mu usunięte kołtuny, które stanowiły ponad 30% wagi jego ciała. Właściciel czworonoga został ukarany – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Policjanci apelują do mieszkańców posiadających psy o przestrzeganie obowiązujących przepisów normujących zasady trzymania tych zwierząt. Prawo jednoznacznie mówi, że trzymanie psa na łańcuchu krótszym niż 3 metry ponad 12 godzin w ciągu doby jest traktowane jako znęcanie się nad zwierzęciem, za co grożą surowe sankcje.

tekst: B.B. – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie: OTOZ Animals