Policja przejęła 13 kg haszyszu i 158 krzewów konopi indyjskich

Policjanci zabezpieczyli 13 kilogramów haszyszu oraz 158 sztuk krzewów konopi indyjskich. Ich czarnorynkowa wartość to prawie milion złotych.
Wspólne działania Prokuratury Rejonowej w Chodzieży i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży doprowadziły do ujawnienia nielegalnej plantacji konopi indyjskich uprawianych na łąkach w okolicach Atanazyna (gmina Szamocin).
W toku czynności śledczych ustalono, że właścicielem tych pól i znajdujących się na nich upraw konopi, był 23-letni Krzysztof P. mieszkaniec Osieka nad Notecią.
– Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania potwierdzono, że zajmował się on uprawą konopi oraz wytarzaniem z nich haszyszu. Ujawniono tam dwa namioty uprawne (GrowBox) oraz przedmioty i komponenty służące do produkcji i dystrybucji narkotyków. Wśród zabezpieczonych narzędzi znalazły się wagi, wentylator, prasa, woreczki do zgrzewarek, a także karta pamięci drona, którym Krzysztof P. kontrolował łąki, na których znajdowały się prowadzone przez niego plantacje — poinformował prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
Policjanci zabezpieczyli także ponad 13 kilogramów haszyszu oraz 158 sztuk krzewów konopi indyjskich. Ich czarnorynkowa wartość to prawie milion złotych.
Krzysztof P. został zatrzymany i usłyszał w prokuraturze zarzuty działania z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej i uprawy w tym celu konopi innych niż włókniste oraz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających i przygotowania ich do sprzedaży (art. 53 ust 2, art. 56 ust 3, art. 57 ust 2 i art. 63 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani).
Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia, które będą poddane weryfikacji. Był on już karany za uprawę, produkcję, posiadanie i udzielanie narkotyków.
Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Krzysztofowi P. za czyny mu zarzucane grozi kara więzienia od 3 do 15 lat.
materiał. Portal WRC Wągrowiec