Policjanci na spotkaniu z uczniami w szkole w Dębowie

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I- IV Szkoły Podstawowej w Dębowie przeprowadzili wspólnie dzielnicowy i policjantka zajmującą się profilaktyką. Dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu w domu i szkole, bezpiecznej zabawy oraz uczyły się przepisów ruchu drogowego.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Sadkach, mł. asp. Mateusz Stereńczak, wspólnie z mł. asp. Zofią Wrzeszcz z nakielskiej komendy, odwiedzili ostatnio dzieci w Szkole Podstawowej w Dębowie. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla uczniów.

Z młodszymi uczniami policjanci rozmawiali na temat zasad poruszania się pieszych po drogach. Mowa była też o zachowaniu się w przypadku prób nawiązania bliższego kontaktu przez osobę nieznajomą oraz o tym, jak być bezpiecznym spędzając czas w domu i podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Uczniowie klas starszych, oprócz informacji o bezpiecznym korzystaniu z dróg, usłyszeli także wiele informacji, które przydatne im będą podczas przygotowywania się do egzaminu na kartę rowerową.

Poznane przepisy drogowe uczniowie ćwiczyli wspólnie z policjantami na mini miasteczku ruchu drogowego.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią