Policjanci pamiętają o bezpieczeństwie najmłodszych

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników dróg policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z dziećmi i prowadzą dla nich pogadanki profilaktyczne. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów klasy I ze szkoły w Sadkach.  

W ostatnich dniach policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką wspólnie z dzielnicowym z posterunku w Sadkach spotkali się z najmłodszymi uczniami miejscowej szkoły podstawowej.

Mundurowi mówili o przepisach drogowych i zasadach poruszania się pieszych po trasach. Przypominali też, jak ważne znaczenia dla bezpieczeństwa pieszych mają tzw. „odblaski”. Poznane przepisy maluchy miały okazję ćwiczyć pod okiem policjantów.

Dzieci usłyszały także wiele cennych rad, jak zachowywać się na terenie szkoły oraz spędzając czas wolny na świeżym powietrzu. Omówione zostały również zagrożenia związane z zabawa z obcymi, niebezpiecznymi zwierzętami.

Za aktywny udział w spotkaniu uczniowie klasy I, dla których zorganizowano zajęcia otrzymali profilaktyczne kolorowanki.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią