Policjanci poszukują mężczyzny z portretu pamięciowego

Rypińscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło w dniu 22 maja 2020 roku na terenie Rypina. Na podstawie dotychczasowych ustaleń sporządzono portret pamięciowy sprawcy.

W dniu 22 maja do jednej z mieszkanek Rypina zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował o wypadku na przejściu dla pieszych jaki spowodował syn kobiety. Rozmówca oświadczył, że potracona kobieta jest stanie ciężkim, a syn jest obecnie na policji. Mężczyzna powiedział, że jej syn może wyjść na wolność z policji, gdy kobieta zapłaci 9 tyś. euro. Następnie przekazywał kobiecie polecenia w jaki sposób ma wypłacić i przekazać pieniądze osobie, która po nie przyjedzie. Jednocześnie cały czas utrzymywał z nią kontakt telefoniczny i nie pozwolił jej rozłączyć połączenia.

Kobieta wykonywała polecenia mężczyzny. Gdy ten przyszedł po odbiór pieniędzy kobieta zorientowała się, że to oszustwo i na szczęście nie wydała mu żadnych pieniędzy. Wystraszony mężczyzna uciekł z miejsca.

W sprawie tej sporządzono portret pamięciowy.

 

Rysopis sprawcy:
mężczyzna w wieku 30-40 lat, wzrost: ok. 165 cm, sylwetka: średnia, kontur twarzy: owalny, oczy: średnie, prawdopodobnie pigmentacji jasnej, nos: wąski, usta: średnie,
Cechy szczególne: brak danych, nakrycie głowy: czapka z daszkiem koloru szarego
Ubrany był: kurtka z cienkiej tkaniny koloru stalowego, spodnie koloru czarnego, bliższych danych brak

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na przedstawionym portrecie pamięciowym lub posiadają informacje na temat sprawcy proszone są o kontakt z funkcjonariuszami KPP Rypin pod numerami: sekretariat wydziału kryminalnego: 47 7539 244 oraz całodobowo: 47 7539 200

autor: st. asp. Dorota Rupińska