Policjantka rozmawiała z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy odwiedziła w ostatnich dniach uczniów w Potulicach. Dzieci z uwagą wysłuchały rad jak bezpiecznie korzystać z dróg, a poznane przepisy ćwiczyły na mini miasteczku ruch drogowego.

Dzieci już od najmłodszych lat winny znać przepisy prawa o ruchu drogowym. Przede wszystkim po to, by bezpiecznie przemieszczać się po trasach. O to, aby dzieci znały te przepisy dbają policjanci, którzy systematycznie spotykają się z uczniami w różnych szkołach na terenie powiatu nakielskiego.

W ostatnich dniach nakielska policjantka, mł. asp. Zofia Wrzeszcz spotkała się z uczniami klas I i II w Szkole Podstawowej w Potulicach. Dzieci najpierw poznały wybrane przepisy prawa o ruchu drogowymi i wysłuchały rad jak winien zachowywać się pieszy korzystający z drogi, następnie poznane zasady ćwiczyły pod czujnym okiem policjantki na mini miasteczku ruchu drogowego.

Dzieci z chęcią uczestniczyły w tej nietypowej lekcji i zadawały wiele pytań. Na zakończenie spotkania mł. asp. Wrzeszcz przekazała uczniom odblaski ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią