Policyjne stoisko z mnóstwem atrakcji na pikniku w Minikowie

Wczoraj na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbył się piknik rodzinny, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Wśród wielu atrakcji uczestnicy przedsięwzięcia mieli okazję zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Policję.

Nakielski Ośrodek Kultury i wiele innych instytucji było organizatorami pikniku rodzinnego, jaki wczoraj (22.09.19) odbył się na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Do przedsięwzięcia, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski, zaproszona została także Policja.

Policyjne atrakcje dla uczestników pikniku przygotowali mundurowi z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz przewodnik psa służbowego z Nakła, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Bydgoszcz, bydgoskiego OPP oraz mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Bydgoszczy.  

Na policyjnym stoisku była możliwość odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, sprawdzić jak działają alkogogle i narkogogle, zobaczyć specjalistyczny furgon profilaktyczny oraz mobilne miasteczko ruchu drogowego. Policjanci z bydgoskiego OPP prezentowali automatyczną wyrzutnię granatów łzawiących, a kontrterroryści pojazd z robotami pirotechnicznymi.

Umiejętności swojego czworonożnego partnera prezentował też przewodnik psa służbowego.

Wiele radości najmłodszym sprawił Polfin, maskotka kujawsko-pomorskiej Policji, który rozdawał maluchom drobne upominki i chętnie pozował do wspólnych fotografii.

Piknik był też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta oraz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego celem jest zachęcanie obywateli do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i  wybrania alternatywnych, ekologicznych  środków podróżowania.

Policyjne stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Najbardziej zadowolone były dzieci, którym policjanci rozdawali odblaski, kolorowani i inne drobne upominki.

W organizacji policyjnego stoiska nakielskim policjantom pomocy udzielili także funkcjonariusze z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP Bydgoszcz.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią