Półkolonie profilaktyczne w Nakielskim Ośrodku Kultury

Za nami aktywny, pełen dobrej zabawy, śpiewu czas. Czas spędzony na półkoloniach profilaktycznych w Nakielskim Ośrodku Kultury. Czas podczas którego oprócz nowych przyjaźni, poznawania ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek przydatnych w codziennym życiu oraz poszerzyły swoją wiedzę na temat historii Nakła. Zajęcia prowadzone były przez dwa tygodnie, podczas których odwiedziło nas prawie sześćdziesięcioro dzieci. Nikt nie mógł narzekać na nudę i znalazł coś ciekawego dla siebie spośród wielu zabaw i animacji proponowanych przez animatorów.
Cała grupa bardzo ochoczo przyjmowała gości, którzy odwiedzali nas ze swoimi zajęciami. Pan Janusz Redlak nauczył dzieci śpiewać przy akompaniamencie gitary. W bardzo ciekawy sposób panowie ze Straży Miejskiej przedstawili nam tematykę zajęć pod hasłem: ”w szkole, w domu, na ulicy bezpieczeństwo Tobie towarzyszy”. Po teorii przyszedł czas na praktykę i każdy z obecnych mógł nauczyć się podstaw samoobrony. O higienie czystych rąk i kleszczach usłyszeliśmy od pani Patrycji Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.
Podczas półkolonii odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie w bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób dowiedzieliśmy się ciekawostek o Nakle i nie tylko. A podczas warsztatów zorganizowanych przez pracowników Muzeum dzieci miały okazję wykonać furkotkę, która była nie lada wyczynem z którym wszyscy sobie świetnie poradzili. Aktywie i mokro było na basenie, gdzie wszyscy mogliśmy skorzystać z uroków atrakcji Naquariusa.
Półkolonie odbyły się w ramach „Akcji Lato” finansowanej ze środków Profilaktyki i Przeciwdziałania Narkomani.
Opracowanie A. Misiorek-Franków