12 grudnia br. trzynastu wolontariuszy należących do Szkolnego Koła Wolontariatu „poMOCNI” przy Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy dostąpiło zaszczytu uczestniczenia w obchodach Wielkopolskiego Dnia Wolontariusza zorganizowanego przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną, Związek Organizacji Pozarządowych, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Oprócz wolontariuszy szkołę reprezentowały: dyrektor szkoły-Hanna Król-Synoradzka, a także opiekunki Koła: Sandra Soja oraz Aleksandra Baumann.
Tegoroczna Gala Wielkopolskiego Dnia Wolontariusza połączona była z obchodami Jubileuszu 25-lecia WRK. Ćwierć wieku działań społecznych na terenie całego regionu, to fakt wart odnotowania.
Zarówno Gala jak i Jubileusz odbyły się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obchody Dnia Wielkopolskiego Wolontariusza zaszczycili m.in. tacy goście jak: minister rozwoju- Jadwiga Katarzyna Emilewicz, zastępczyni prezydenta Poznania- Katarzyna Kierzek-Koperska, członek zarządu województwa wielkopolskiego- Marzena Wodzińska, wojewoda Wielkopolski –Łukasz Mikołajczyk.
Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Barwy Wolontariatu”, w którym dwa lata temu nasze Koło otrzymało wyróżnienie.
Po wielu przemówieniach, wręczeniu nagród laureatom oraz wyróżnionym nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich wolontariuszy moment, a mianowicie koncert Ani Wyszkoni, piosenkarki, która w latach 1996-2010 występowała w zespole „Łzy”,znana jest z takich utworów jak chociażby: „ Czy ten pan i pani” czy „Wiem, że jesteś tam” dała akustyczny koncert dedykowany wszystkich wolontariuszom zebranym w Sali Ziemi. Wszyscy znakomicie się bawili na półtora godzinnym muzycznym wydarzeniu. Zwieńczeniem Święta „poMOCNYCH” było wspólne zdjęcie z piosenkarką oraz autograf
z dedykacją. Na pewno ten dzień na długo zapadnie zarówno w pamięci, jak i sercach naszych wolontariuszy, którzy swoim postępowaniem, zaangażowaniem w różnorodne akcje pokazują, że okazywanie serca, empatia, altruizm dają wiele satysfakcji i pomagają stać się lepszym i wrażliwszym zarówno na cierpienie ludzi chorych, starszych, dzieci, jak i zwierząt.
mgr Aleksandra Baumann