Porażka juniorów NTS Trójka Nakło w Bydgoszczy

19 lutego 2020 roku na hali bydgoskiego Chemika odbył się mecz pomiędzy gospodarzami a NTS-em Trójka Nakło. Było to starcie decydujące o tegorocznym mistrzostwie województwa juniorów w siatkówce halowej. We wcześniejszej części sezonu dwa spotkania wygrał BKS (3:2, 3:1) i jedno NTS (3:0).

Ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta, jednak bydgoska drużyna grała na własnej hali- a tam czują się dużo lepiej niż w Nakle. Początek spotkania należał do ubiegłorocznego wicemistrza- Chemika. Zdobyli oni kilkupunktową przewagę, której nakielanie nie mogli nadrobić (9:4, 13:10). Goście grali nerwowo, popełniali dużo prostych błędów, a bydgoszczanie konsekwentnie je wykorzystywali. Set zakończył się zwycięstwem BKS-u 25:20. Druga partia była minimalnie lepsza w wykonaniu obrońców tytułu- wynik oscylował w okolicy remisu. NTS miał problemy z dobrym przyjęciem, a co za tym idzie skutecznym rozegraniem i atakiem. Mało piłek podbijał w obronie w przeciwieństwie do gospodarzy. Wydawało się, że niemoc juniorów z Nakła i poprawna gra Chemika zdołowała przyjezdnych, co w konsekwencji przyniosło ponownie wynik 25:20 dla Bydgoszczy. To oni byli tylko seta od mistrzostwa województwa; NTS potrzebował ich aż trzech. Trzecią i jak się okazało ostatnią odsłonę Nakło oddało bez walki i wiary w zwycięstwo. Podłamani słabą grą w pierwszych dwóch partiach nie zdołali się podnieść chociażby do swojego średniego poziomu. Zaliczyli tylko jedną serię: przy stanie 21:12 dla Chemika na zagrywkę wszedł Maciej Świtalski i odrzucił rywali od siatki. Przy prawie dziesięciopunktowej stracie ciężko myśleć o końcowym zwycięstwie w secie, więc wtedy nakielanie zagrali na większym luzie. Rywale wprowadzili wtedy drugi skład, co też miało wpływ na podgonienie przeciwników. Gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 22:19 dla BKS-u, ich trener wziął przerwę na żądanie a w szeregach NTS-u pojawiła się iskierka nadziei. Na nic to jednak się zdało; Chemik wykorzystał drugą piłkę meczową i to on sięgnął po tytuł mistrza kujawsko-pomorskiego w sezonie 2019/2020. NTS nie udźwignął presji, która na nich spoczywała. Warto dodać, że wynik nie odzwierciedla słabej postawy nakielskiej drużyny, co pokazuje, że przy nawet tylko nieco lepszej grze byli w stanie powalczyć o zwycięstwo. Tak jednak się nie stało i złote medale trafiły do Bydgoszczy… Na nakielan czeka teraz Ćwierćfinał Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 20-23 lutego. Na początku lutego odbędzie się losowanie grup ćwierćfinałowych, podczas którego NTS dowie się gdzie uda się na ten turniej.

BKS Chemik Bydgoszcz – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch (kpt.) (10 pkt.), Jakub Kiersznicki (3), Borys Tacikowski, Mateusz Grudzinski (7), Maciej Świtalski (8). Hubert Kwiatkowski (9), Michał Nurczyński, Nikolas Marasz, Jakub Ziółkowski.
Trenerem zespołu jest Tomasz Marach

NTS Trójka Nakło