Porażka juniorów po tie-breaku z Chemikiem Bydgoszcz

W niedzielę, 20 października 2019 roku na sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, juniorzy NTS-u Trójka zainaugurowali siatkarski sezon 2019/2020. W pierwszej kolejce ligi wojewódzkiej KPZPS nakielanie podejmowali BKS Chemik Bydgoszcz.

Początek pierwszej odsłony to nerwowa gra Nakła i to bydgoszczanie mieli kilka punktów przewagi (5:7, 8:12). W połowie partii Bydgoszcz zaczęła popełniać sporo błędów w zagrywce, a nakielanie powoli odrabiali straty (16:17). Końcówka to gra punkt za punkt. Przy stanie 24:23 to NTS miał pierwszą piłkę setową w meczu, jednak nie wykorzystał jej. Dwa kolejne punkty zdobył Chemik i to on prowadził 1:0 w setach.
Gospodarze fatalnie rozpoczęli drugą odsłonę (2:9, 6:13). Warto dodać, że w miejsce Huberta Kwiatkowskiego wszedł Mateusz Grudzinski, pokazał się z bardzo dobrej strony i do końca meczu nie zszedł z boiska. W końcówce siedmiopunktowa strata zmalała jedynie do pięciu punktów i ponownie BKS wygrał partię, tym razem 25:20.
Wszystko wskazywało na to, że gra nakielan nie poprawi się i to bydgoszczanie wywiozą z Nakła trzy punkty. Nic bardziej mylnego. Do stanu 9:9 gra toczyła się oczko za oczko i wtedy to NTS zaczął wychodzić na prowadzenie (17:13, 19:14). Nakielanie dowieźli tę przewagę do końca wygrali 25:17.
Czwarty set miał podobny przebieg co trzeci. Ponownie w połowie odsłony NTS zdobył kilka punktów z rzędu (18:15, 21:17). Przedostatni punkt Nakło zdobyło po kontrowersyjnej decyzji sędziego, a ostatni wskutek czerwonej kartki, którą sędzia pokazał protestującym zawodnikom Chemika.
O losach meczu musiał zadecydować tie-break. Dzięki serii dobrych zagrywek Macieja Świtalskiego NTS prowadził już 4:0. Przewaga ta szybko jednak stopniała, a na zmianie stron było już 8:6 dla Bydgoszczy. W końcówce partii lepsi byli bydgoszczanie, wygrali 15:10 i tym samym cały mecz 3:2.

W lidze wojewódzkiej juniorów występują tylko te dwie drużyny. Rozegrają one między sobą cztery mecze. Dodatkowo rozgrywane będą spotkania z zespołem AZS UMK Toruń (też cztery), który jako jedyny występuje w trzeciej lidze seniorów w kujawsko-pomorskim. Kolejne spotkanie juniorów dopiero 7 listopada w Toruniu. Serdecznie zapraszamy na kolejne mecze rozgrywane na sali ZSP 3 w Nakle!

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik Bydgoszcz 2:3 (24:26, 20:25, 25:17, 25:18, 10:15)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski, Mateusz Wałoszyński (5 pkt.), Maciej Świtalski (12), Jakub Kiersznicki (7), Hubert Kwiatkowski (4), Antoni Kwasigroch (27) oraz Nikolas Marasz (libero), Mateusz Grudzinski (6), Jakub Ziółkowski, Dorian Płócienniczak.
Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

NTS Trójka Nakło