Porażka siatkarzy NTS-u w Bydgoszczy

24 listopada 2019 roku na sali bydgoskiego Chemika odbył się drugi mecz w sezonie pomiędzy zespołami NTS-u Trójka Nakło i Chemika Bydgoszcz. W pierwszym starciu górą byli bydgoszczanie pokonując nakielan 3:2. Niedzielne spotkanie również należało do tych z serii bardzo emocjonujących.

Pierwszy set to dobra gra drużyn z obu stron siatki. Do połowy seta nikt nie przeważał, wynik cały czas oscylował w okolicy remisu. Pierwsze większe prowadzenie (18:15) objął Chemik. NTS nie był w stanie nadrobić tej straty i przegrał partię do 21.
W kolejnej partii słabiej zaczęli zawodnicy z Nakła (6:9). Wtedy to trener Tomasz Marach poprosił o przerwę na żądanie. Od tego momentu nakielanie zaczęli grać lepiej i zdobyli kilkupunktową przewagę. Przy stanie 21:15 dla NTS-u wydawało się, że ten set padnie ich łupem. Po kilku akcjach przewaga ta zmalała jednak do dwóch punktów (22:20). Nakielanie prowadzili już 24:21… i wtedy to BKS zdobył kolejne trzy punkty. Nerwy w długiej końcówce udzieliły się również sędziemu, który podjął dwie ważne dla losów meczu decyzje, które wzbudziły wiele kontrowersji wśród zawodników, trenerów i kibiców. Ostatecznie Bydgoszcz wygrała 32:30.
Kolejna odsłona to dobra gra Nakła i słabsza postawa siatkarzy z Chemika. NTS od początku zyskał kilku punktową przewagę (13:7, 22:15) i pewnie wygrał tego seta do 20.
Czwarta i jak się potem okazało ostatnia partia nie przyniosła zbyt wielu emocji. Bydgoszczanie przeważali w każdym elemencie gry od stanu 10:10 i wygrali całego seta do 19. Trzeba zaznaczyć, iż od końcówki drugiego seta na boisku zapanowała nerwowa atmosfera, którą wprowadził sędzia podejmując ww. kontrowersyjne decyzje. W tym meczu nie zabrakło również kartek- i tych żółtych, i czerwonych. Obie drużyny prezentują podobny poziom sportowy, a o zwycięstwie decydują niuanse. Czy kolejne spotkania między tymi zespołami przyniosą tyle emocji co pierwsze dwa pojedynki?

Kolejne spotkanie nakielan planowo miało odbyć się 1 grudnia z AZS UMK Toruń, ale z racji wyjazdu nakielan na turniej do Gdańska, spotkanie odbędzie się w innym terminie.

BKS Chemik Bydgoszcz – NTS Trójka Nakło 3:1 (25:21, 32:30, 20:25, 25:19)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski (2 pkt.), Mateusz Grudzinski (7), Jakub Kiersznicki (18), Maciej Świtalski (8), Hubert Kwiatkowski (9), Antoni Kwasigroch (16) oraz Nikolas Marasz (1) (libero), Jakub Ziółkowski, Mateusz Wałoszyński, Dorian Płócienniczak. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.