Poszukiwane działki pod farmy fotowoltaiczne

Firma Energy Group DRF sp. z o.o Nadal poszukujemy nieruchomości od minimum 3 ha; ostatnio także od 40 ha i wzwyż w jednym rozłogu (kawałku) lub kilku, ale blisko siebie.

Spełniać powinny one niżej wymienione kryteria :

1/. bonitacja; tylko klasy VI , V , IV ,
2/. szer. jednego scalonego kawałka; min. 100 m ,
3/. teren nieruchomości winien być nie zalesiony oraz nie zawodniony,
4/. położenie poza obszarami NATURA 2000 ,
5/. wymagana jest bliskość linii średniego napięcia lub linii wysokiego napięcia w zależności od areału przedstawianej oferty, najlepiej jak przebiega przez/lub na granicy działek.

Umowa dzierżawy podpisywana jest na okres 25 lat. Wysokość czynszu dzierżawnego ustalana jest indywidualnie i jest uzależniona od oceny oferowanych działek dokonanych przez tut. zarząd.

W przypadku Państwa (posiadaczy działek) woli nawiązania z nami współpracy wskazane jest podanie tel. lub mail. i nw. informacji nt. swojej oferty:

a). lokalizacja; powiat, gmina, miejscowość, nazwa obrębu,
b). nr ew. obrębu, nr działek + areał każdej + klasa gruntu ,
Ponadto należy podać imię i nazwisko właściciela gruntów + nr tel. kontaktowy posiadacza gruntów.

Po otrzymaniu ww. danych tut. spółka wklepuje je w swój geoportal gdzie na monitorze ukazuje się wstępna, ale najważniejsza ocena całej nieruchomości.

W między czasie kontaktujemy się z urzędami gmin, pod które przypisane są administracyjnie te grunty. Tutaj uzgadniamy stan tych gruntów w miejscowym planie zagospodarowania.
Po czym, po ocenie, po wszelkich konsultacjach nawiązujemy z Panem/Państwem ponowny kontakt i uzgadniamy już wszystkie warunki przed zawarciem umowy dzierżawy.

Byłby to początek rozpoczęcia naszej współpracy.

materiał: Kazimierz Sobolewski – Menadżer OZE

zdjęcie ilustracyjne

Energy Group DRF sp. z o.o
Warszawa – ul. Hoża 86
e-mail:szczecinek.biuro@interia.pl
tel. 692 551 862