Poszukiwany 21-latek odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków

Nakielscy „patrolowcy” kontrolując miasto zatrzymali poszukiwanego, a sprawdzając go przed osadzeniem w policyjnym areszcie, znaleźli przy nim marihuanę. Jak się okazało na sumieniu miał on nie tylko posiadanie zabronionych środków.

W miniony wtorek (2.03.21) policjanci z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego sprawdzając miasto zwrócili uwagę na mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. 21-latek został wylegitymowany, a sprawdzenie jego personaliów potwierdziło fakt prowadzonych poszukiwań, jakie wszczęto na polecenie sądu w Poznaniu.
Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do jednostki. Tam podczas sprawdzania go przed osadzeniem w policyjnym areszcie, mundurowi znaleźli przy nim woreczek z suszem. Zabronione środki kryminalni znaleźli także w jego mieszkaniu.
Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że 21-latek nie tylko posiadał narkotyki, ale też udzielił je innej osobie z czego miał korzyść finansową.
Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili nakielaninowi zarzut posiadania i udzielania środków odurzających, a po wykonaniu z nim czynności odwieźli do zakładu karnego, gdzie zgodnie z poleceniem poznańskiego sądu odbędzie zastępczą karę pozbawienia wolności za przestępstwo z przeszłości.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne