Poszukiwany liczył, że znalazł bezpieczny azyl

189

Mundurowi z sadkowskiego posterunku, realizując polecenie sądu, zatrzymali mieszkańca gminy, który winien odbywać karę pozbawienia wolności w więziennej izolacji. 53-latek za wszelką cenę próbował uniknąć spotkania z policjantami i się przed nimi schował.

Nakielski sąd polecił policjantom zatrzymać i doprowadzić do zakładu karnego mieszkańca wsi w gminie Sadki, który miał do odbycia roczną karę pozbawienia wolności za przestępstwo z przeszłości. Sądowy nakaz mundurowi realizowali wczoraj (15.10.20). Krótko po 6:00 zapukali pod ustalony adres, a drzwi otworzyła im kobieta informując, że 53-latek, którego szukają przed chwilą wyszedł z mieszkania.

Funkcjonariusze nie dali wiary tym słowom i dokładnie skontrolowali cały dom. Szybko okazało się, że decyzja ta była słuszna. Sprawdzając część niezamieszkałą budynku policjanci zauważyli, że ktoś chowa się za fotelem. Szybko wyszło na jaw, że tam właśnie bezpieczny azyl próbował znaleźć mężczyzna, którego szukali.

Formalnością było sprawdzenie personaliów 53-latka w policyjnej bazie i potwierdzenie faktu prowadzonych za nim poszukiwań. Niespełna 3 godziny później za zatrzymanym zamknęła się więzienna brama, a zgodnie z poleceniem sądu w izolacji mieszkaniec sadkowskiej gminy spędzi najbliższy rok.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne