Poszukiwany zatrzymany przez nakielską „patrolówkę”

Najbliższe 8 miesięcy spędzi za więziennymi karatami 58-latek zatrzymany wczoraj przez nakielską „patrolówkę”. Mężczyzna był poszukiwany w związku z sądowym nakazem doprowadzenia do placówki penitencjarnej.

Policjanci z nakielskiego referatu patrolowo – interwencyjnego podczas wczorajszej służby ustalili, że na jednej z posesji w podnakielskim Kazinie może przebywać poszukiwany przez sąd 58-latek. Aby sprawdzić swoje ustalenia mundurowi pojechali pod ustalony adres, jednak nikogo tam nie zastali. Zdecydowali więc sprawdzić teren wsi w poszukiwaniu mężczyzny.

Szybko okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. Przy jednej z posesji zauważyli mężczyznę wyglądem przypominającego poszukiwanego. 58-latek został wylegitymowany, a jego personalia sprawdzone w policyjnych systemach. Sprawdzenie potwierdziło, że mieszkaniec nakielskiej gminy zgodnie z decyzją sądu winien przebywać w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

58-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj (29.07.19) zgodnie z poleceniem sądu zostanie doprowadzony do zakładu karnego.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią