Powiat Elbe-Elster: Nowa atrakcja plac zabaw zachęca dzieci do wspinaczki i ćwiczenia równowagi na zabytkowym zamku i terenie klasztoru

Na zamku Doberlug w partnerskim powiecie Elbe-Elster otwarto drewniany „Krajobraz ruchu” „Naturpark Niederlausitzer Heidelandschaft“, na który władze powiatu i miasta Doberlug-Kirchhain zapraszają dzieci do zabawy i wspinaczki. Ukończony plac zabaw przeznaczony jest dla młodych turystów z bliska i daleka, tworząc kolejną atrakcję na zabytkowym zamku i terenie klasztornym. Jest to publiczny plac zabaw prowadzony przez miasto Doberlug-Kirchhain.

Plac zabaw, który został zaprojektowany jako krajobraz ruchu, nazywany jest „bogatym w doświadczenie parkiem przyrody”, a zatem nosi taką samą nazwę jak wystawa w centrum dla zwiedzających parku przyrody w zamku. I to nie bez powodu, ponieważ plac zabaw ma wiele atrakcji, z którymi oferuje park przyrody. Obejmują one wspinaczkę po lesie, odkrycia w gnieździe głuszca lub ćwiczenia balansujące wzdłuż ścieżki wrzosowiska. Krajobraz ruchu został stworzony ze sprzętu do zabawy wykonane z brandenburskiego drewna robinia przez firmę Sik-Holz z Jüterbog.

Odkrywcy parku przyrody mogą uzyskać inspirację na wycieczki do parku przyrody nie tylko w krajobrazie ruchu, ale także w multimedialnej wystawie „bogate doświadczenie parku przyrody”.

Krajobraz wystawienniczy i ruchowy został wykonany w ramach projektu modelowego „Land(on)Schwung” Federalnego Ministerstwa Żywności i Rolnictwa.

Na zdjęciu przekazanie nowego „Krajobrazu ruchu” przez Katrin Heinrich, Manfred Drews – radny powiatowy, Christian Heinrich-Jaschinski starosta, Bodo Broszinski – burmistrz Doberlug-Kirchhain, Lars Thielemann, a także Udo Winde, Birgit Springer i Marina Zörner (od lewej do prawej).
źródło: Powiat Elbe-Elster
zdjęcie: Karsten Bär