Powiat Nakielski: Uczniowie rozmawiali z policjantami na temat bezpieczeństwa podczas ferii

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

Policjanci powiatu nakielskiego prowadzą cykl spotkań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas nadchodzących ferii. Ostatnio odwiedzili uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach i Szkole Podstawowej w Kcyni. Zajęcia w obu placówkach przeprowadzono z podziałem na grupy wiekowe, do których dostosowano tematykę prelekcji.
W klasach młodszych policjanci przypominali dzieciom, by nie wchodziły na zamarznięte akweny, zachowały ostrożność podczas zabaw na śniegu i podczas pobytu bez nadzoru rodziców w domach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili też bezpieczeństwu ruchu drogowego, zwracając uwagę, by najmłodsi korzystali z wyznaczonych przejść dla pieszych, przemieszczali się właściwą stroną drogi i nosili na odzieży odblaski.
Uczniowie klas starszych dodatkowo dowiedzieli się wiele na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem w Internetu i zawieraniem znajomości w sieci. Prócz tego, policjanci przypominali o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzież może ponieść przed sądem za demoralizację i łamanie prawa.
Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, na czym polega praca przewodnika policyjnego psa i zobaczyć pokaz tresur czworonoga przygotowany przez asp. szt. Łukasza Króla i jego podopiecznego Rokiego.

kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią