Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka wokół nas” rozstrzygnięty

Wczoraj, 28 listopada br. w Zespole Szkół  im. Wł. Łokietka w Lubaszczu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka wokół nas”. Konkurs skierowany był do uczniów Branżowych Szkół I stopnia. Patronat nad konkursem objął Starosta Nakielski Pan Tadeusz Sobol. Młodzież zmagała się z zadaniami, które jak brzmi tytuł konkursu, związane były z otaczającą nas rzeczywistością.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle n/Not., Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie oraz Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu.

Zwycięstwo „wyliczył” sobie uczeń Zespołu Szkół w Szubinie – Mikołaj Zawodniak. Drugie miejsce zdobył uczeń z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej – Szymon Gatzke, a trzecie uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim – Remigiusz Woszynski.

Zwycięzcy konkursu otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Nakielski, a wszyscy uczestnicy drobne upominki, również ufundowane przez organ prowadzący.

materiał: Zespół Szkół w Lubaszczu