Powraca Nakielski Koncert Noworoczny

Po 3 latach przerwy do Nakła nad Notecią ponownie zawita Koncert Noworoczny.

Muzyczna tradycja, która rokrocznie cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem już 8 stycznia 2023 roku wróci do murów kościoła pw. św. Stanisława BiM. Gwiazdą tej edycji będzie Maciej Niesiołowski – dyrygent Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego w Warszawie i orkiestry warszawskiej Akademii Muzycznej. Prowadził audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem”. Laureat Nagrody Radiokomitetu i prestiżowej Nagrody Publiczności Wiktor. W styczniowy wieczór zadyryguje on orkiestrą symfoniczną Warsaw Impressione Orchestra, która z powodzeniem koncertuje w salach koncertowych Polski i za granicą.

Wystąpią również soliści:

  • Milena Lange (sopran) – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych. Laureatka wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego. Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych.
  • Damian Wilma (baryton) – absolwent wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. W. Maciejowskiego. Od 2014 roku współpracuje z Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonywał m.in. partię Le Dancaïre (Carmen), Bardosa (Cud albo Krakowiaki i Górale). Współpracuje również m.in. z Operą Królewską w Warszawie, Operką Kameralną w Warszawie, Operą Nova w Bydgoszczy, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Wykonywał takie partie jak m.in.: Papageno (Czarodziejski Flet, W.A. Mozart), Walenty (Faust, Ch. Gounod), Guglielmo (Cosi fan tutte, W. A. Mozart).

Nakielskim akcentem tego wieczoru będzie chór Semper Fidei pod dyrekcją Mirosławy Maison. Wybór tego zespołu nie jest przypadkowy, gdyż to właśnie z parafią pw. św. Stanisława BiM jest on związany – tu powstał i tu koncertuje najczęściej podczas świątecznych czy niedzielnych liturgii. Wydarzenie poprowadzi aktorka Laura Łącz, która na scenie teatralnej zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji.

Koncert planowany jest na godz. 17:00.
Prosimy o przybycie najpóźniej na 10 minut przed rozpoczęciem.

Bilety na wydarzenie będzie można zakupić wyłącznie w Nakielskim Ośrodku Kultury w 3 opcjach:

  • SEKTOR A – nawa boczna lewa – cena: 35 zł
  • SEKTOR B – nawa główna – cena: 45 zł
  • SEKTOR C – nawa boczna prawa – cena: 35 zł

UWAGA: bilet nie zapewnia konkretnie wskazanego miejsca, decyduje zasada kto pierwszy ten lepszy, stąd sugestia wcześniejszego przybycia na koncert.

Sprzedaż startuje w najbliższy piątek 9 grudnia. Ilość biletów jest ograniczona. Radzimy nie zwlekać z zakupem wejściówek.

Na koncert zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława BiM. Partnerem wydarzenia jest Krajowa Grupa Spożywcza S.A. właściciel marki Polski Cukier.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią