Przedświąteczna pomoc potrzebującym

Grudzień to taki niezwykły miesiąc, w którym pomoc okazywana jest wszędzie i wszystkim. W sklepach, na ulicy, w telewizji i radiu słyszymy o akcjach charytatywnych i licznych zbiórkach. Niektórych to bardzo denerwuje, a przecież wszelkie akcje nie są przymusem. Jednak bardzo wielu ludzi otwiera swoje serca na drugiego człowieka i dzieli się tym co posiada. O wielkości i dobroci ludzkiej, dużo mogą powiedzieć wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Dzieci razem ze swoim opiekunem, panią Kasią, swoją pomoc potrzebującym rozpoczęły już w listopadzie.                                                                                                                                     To wtedy rozpoczął się cykl spotkań „spotkanie przy sianie” gdzie dzieci przygotowywały sianka na grudniową zbiórkę żywności.                                                         Wolontariusze z Dwójki pomagali dzieciom osieroconym, podczas zbiórki przyborów szkolnych. Zebranych zostało 485 sztuk artykułów.                                                Listopad to także pomoc bezdomnym i zbiórka ubrań, bielizny i ręczników w łącznej sumie prawie 250 kg.                                                                                                                                     W grudniu natomiast, na prośbę rodziców koło Caritas przygotowało w szkole zbiórkę zabawek w ramach akcji charytatywnej „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Akcja zakończyła się uzbieraniem 10 wielkich worków pluszaków, puzzli, gier, lalek, samochodów itp.                                                                                                                                       W piątek i sobotę, 6 i 7 grudnia 2019 roku tradycyjnie wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności TAK POMAGAM. W dwudniowej zbiórce w markecie Biedronka na ulicy Potulickiej dzieci zebrały 314,25 kg żywności. Na każdego darczyńcę czekało sianko ale również można było wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakupienie świecy Caritas na stół wigilijny.                                                                                                                                      To jednak jeszcze nie koniec naszej pomocy. Obecnie w szkole trwa akcja „Tytka pełna opatrunków” dla podopiecznych z Centrum Pomocy Betlejem. W tym roku również swój DAR SERCA przygotowują sami nauczyciele, którzy swoją paczkę z potrzebnymi produktami przekażą dla wybranego szpitala.                                                                               Pamiętamy również o naszych rodakach na Białorusi i dlatego razem z Parafią św. Stanisława BM do niedzieli 15 grudnia zbieramy również dla nich żywność, płyty z bajkami, filmami i polskimi kolędami, artykuły papiernicze, kosmetyki i środki czystości. Dary można do niedzieli dostarczyć ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalakowi.

W imieniu Dyrekcji, grona pedagogicznego i całej społeczności SP 2 w Nakle, pragnę złożyć Bożonarodzeniowe życzenia. Niech Światłość Nocy Betlejemskiej dosięga wszystkich serc, niech porusza je i budzi, tak jak zbudziła pasterzy na polach betlejemskich.

Dziękuję za każdą okazaną pomoc dla  tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy te ważne słowa Św. Matki Teresy:                                                                                               „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas  Katarzyna Dobosz