Przedszkolaki z nakielskiego Donalda poznają las

Las, to miejsce, gdzie można zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą. Dlatego 24.09.2019r. czterolatki z Przedszkola Niepublicznego „Donald” w Nakle nad Notecią wybrali się na wycieczkę do leśniczówki w Gorzeniu, należącej do Leśnictwa Potulice. Wycieczka była częścią projektu edukacyjnego na temat znaczenia drzew w życiu ludzi i przyrody.

Wyprawa wzbudziła u dzieci ogromne zaangażowanie. Razem z panem leśniczym Jarosławem Osińskim dzieci wyruszyły by obserwować, słuchać i czuć las. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy, runo leśne. Słuchały ciekawostek pana leśniczego na temat drzew, zwierząt, roli drzew oraz potrzebie ich ochrony.  Spacerując po lesie przedszkolaki zbierały materiał przyrodniczy do kącika przyrody. Ważnym punktem było wspólne sadzenie drzewek.

Po lekcji przyrody w plenerze odbyły się zabawy ruchowe oraz przejażdżki kucykiem.

Uwieńczeniem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek połączony z piknikiem na świeżym powietrzu.

Przedszkolaki z bagażem wiedzy o lesie i niezapomnianymi wrażeniami wróciły do placówki.

Serdecznie dziękujemy państwu Jarosławowi i Katarzynie Osińskim za przekazaną wiedze z zakresu ochrony przyrody, przybliżenie nam wiedzy o pracy leśniczego i mile i wesoło spędzony czas.

mgr A.Kowalska