Przegląd inwestycji drogowych w gminie Nakło nad Notecią

Wczoraj, 10 października 2019 roku Miasto i Gminę Nakło nad Notecią odwiedzili podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Celem wizyty gości była lustracja dróg zrealizowanych przy wsparciu z budżetu wojewody oraz tych naprawionych dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a dokładniej dotacji celowej z budżetu Państwa na zadania własne samorządów terytorialnych związanych z usuwaniem zniszczeń wtórnych dróg, powstałych w wyniku nawałnicy z sierpnia 2017 roku. Sprawdzono realizację zadań:

  • Janowo – droga od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 246 w Paterku,
  • Nakło nad Notecią – rondo przy ul. Armii Krajowej i Staszica,
  • Karnówko – droga wiodąca na cmentarz,
  • Chrząstowo – drogi między zabudową mieszkalną wsi.

Wizyta zakończyła się spotkaniem w świetlicy wiejskiej w Chrząstowie, gdzie obecni byli przedstawiciele lokalnego samorządu – m.in. radni, sołtysi, przewodniczący samorządów mieszkańców, a także dyrektorzy jednostek organizacyjnych. OSP Polichno przekazało pamiątkowe koszulki w podziękowaniu za wcześniejsze wsparcie jednostki. Była to także okazja do podsumowania przez Łukasza Schreibera i Mikołaja Bogdanowicza 4-letniej współpracy z Gminą Nakło nad Notecią.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią