Przegrana Szubinianki Szubin z Łokietkiem Brześć Kuj.

„GRA W SZUBINIANCE ZOBOWIĄZUJE” Jest to cytat, który każdy z zawodników Szubinianki przeczyta w regulaminie dotyczącym gry w naszej drużynie. Właśnie tą tezę zdecydowanie starali się dziś potwierdzić wszyscy, którzy wystąpili w tym spotkaniu z Pelikanem na piersi.

Niestety w 18. kolejce przegrywamy z liderem. Chociaż po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, to w drugiej części gry tracimy dwie bramki. Warto nadmienić, że w 71’ nasz bramkarz obronił drugi w tym meczu rzut karny – pierwszego gospodarze wykorzystali. Poza kadrą meczową z powodów leczenia kontuzji po meczu z Lipnem: Krawczyk, Staszak, Nicoara.

Z pewnością nie tego spodziewali się zawodnicy Łokietka po przyjeździe do Szubina. Po pewnym zwycięstwie w pierwszy meczu (7:1) drużyna z Brześcia Kujawskiego przyjechała w bardzo dobrych nastrojach. Jednak defensywnie ustawiona drużyna Szubinianki uniemożliwiała rywalom zdobycie pierwszego gola. W drugiej połowie byliśmy świadkami dwóch rzutów karnych oraz czerwonej kartki, przez którą kończyliśmy mecz w osłabieniu. Przez całe spotkanie padał rzęsisty deszcz.

Szubinianka Szubin  – GKS Łokietek Brześć Kuj. 0:2 (0:0)

Bramki dla gości zdobyli: Marciniak (46 min. karny) i Pałczyński (90+1 min.)

Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak – P. Jakubowski, Staśkiewicz, Machowski (40’ Ośka), Woźniak (53’ Donarski), I. Jakubowski, Czerwiński (K), Wiśniewski (58’ Grobelny), N. Gorajewski, A. Gorajewski, Musiałek (89’ Spychała)

Łokietek (trener Abbott): Urbański – Szczęsny, Lewandowski, Rutkowski, Kraszewski, Skonieczny, Mętlewicz, Dorsz, Gryczewski, Kosztowny, Marciniak. Na zmianę weszli: Abbott, Pałczyński, Bołkowiec.

Mecz sędziowali: SG: Szymon Rutkowski, A1: Dawid Błażejczyk, A2: Łukasz Szews

źródło: Szubinianka Szubin

zdjęcia: Beata Danielewska – Szymczak