Przewonienie gazu – Jesień 2019

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że PSG
sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy przeprowadzi na terenie  Gminy Nakło nad Notecią  akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2019”  w dniach od
05.11.2019 r. do 07.11.2019 r.
, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy. Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992 lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych.
Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy. Natomiast usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią