„Receptura” – kolejne gwiazdy w obsadzie!

Historia lubi się powtarzać, szczególnie w miłości. Ile jest w tym prawdy, przekona się Zosia, bohaterka nowej produkcji TVN Grupa Discovery „Receptura”. Akcja serialu rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Od początku czerwca trwają prace na planie fabuły współczesnej, w której w głównej roli widzowie zobaczą Zofię Wichłacz! Na ekranie towarzyszyć jej będą m.in. Jędrzej Hycnar, powracający do stacji Joanna Brodzik i Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz oraz Przemysław Sadowski. Premiera „Receptury” już we wrześniu w TVN i na Playerze.

„Receptura” to najnowszy serial obyczajowy z tajemnicą w tle, który już jesienią zadebiutuje na antenie TVN i na Playerze. Akcja produkcji będzie prowadzona równolegle w dwóch płaszczyznach czasowych – w 1936 r. i 2021 r. Niedawno nadawca ujawnił obsadę części kostiumowej: Agnieszka Więdłocha, Mateusz Janicki, Jacek Koman i Fabian Prokein.
Receptura 7.JPG
Natomiast we współczesnej historii „Receptury” widzowie będą śledzić losy studentki architektury Zosi (Zofia Wichłacz). Dziewczyna wpada na trop rodzinnej tajemnicy, odnajdując dziennik swojej prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha), asystentki Jana Wedla (Jacek Koman). Wraz z kolejnymi stronami wspomnień Marii, Zosia poznaje kulisy życia kobiety, która okazuje się dla niej inspiracją do zawalczenia o siebie i udowodnia, że miłosne dylematy są ponadczasowe!
Niestety, rodzinna pamiątka ściąga na Zosię także niebezpieczeństwo, wciągając ją w grę, w której nie wiadomo: kto przyjaciel, a kto wróg! Stawka jest wysoka – przepis na kultową słodycz, który chcą zdobyć wszyscy. Czy poznając przeszłość, możemy zmienić przyszłość?
Na ekranie Zofii Wichłacz towarzyszyć będą: Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz,  Alicja Dąbrowska, Przemysław SadowskiMonika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz z gościnnym udziałem Emilia Krakowska.
Serial, na zamówienie TVN we współpracy z E. Wedel, realizuje Production Services Poland (ATM Grupa). Producentem „Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy: Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny). Serial reżyseruje Tomasz Szafrański, za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszczyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym –  Dorota Rakowiecka. Serial powstał na podstawie pomysłu Artura Kowalewskiego (ATM Grupa).
Za koncepcję serialu odpowiadają firma Aldentro oraz Agencja Mediowa Zenith.
materiał: TVN Grupa Discovery/ATM