Recital Joanny Mioduchowskiej w Nakielskim Ośrodku Kultury

Wczoraj, 27 października 2022 roku w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się recital Joanny Mioduchowskiej – pieśniarki, autorki piosenek – słów i muzyki. Recital zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią z okazji Dnia Seniora. Tytuł koncertu nawiązywał do pory roku i nosił nazwę  „Piosenka w kolorach jesieni”. Piosenki Joanny Mioduchowskiej znalazły uznanie zarówno w kręgach piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, muzyki folk i blues. Ostatnio także muzyki country, czego przykładem jest wyróżnienie w konkursie festiwalu Piknik Country na Piosenkę Drogi dla piosenki „Nieśmiali„ śpiewanej w duecie z Krzysztofem Tkaczykiem. Wcześniej laureatka Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2010 (Złota Piątka), Poetyckich Rubieży 2012 (Grand Prix) i innych. Śpiewa, akompaniując sobie na gitarze i harmonijkach ustnych. Należy do grupy literacko – muzycznej Terra Poetica.
W dorobku posiada 3 autorskie albumy płytowe: „Bujam w obłokach”- wyd. 2015 r .; „Perełki”- wyd. 2018 r. oraz „Pomiędzy gestami”- wyd. luty 2020 r .
W grudniu 2021r ukazała się współautorska płyta Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka pt. „Żyj każdą chwilą”. Wspomniane albumy płytowe stanowiły scenografię wczorajszego recitalu.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).