Rodzice wystawili Jasełka dla dzieci w Kcyni

Często słyszymy, że w Kcyni, to już nic się nie dzieje. Na wspaniały pomysł wpadli członkowie Stowarzyszenia „Aktywna Kcynia”, którzy do realizacji pomysłu zaprosili rodziców uczniów z kcyńskiej podstawówki oraz członków stowarzyszenia „Nasz Kort” w Kcyni. Dorośli postanowili wystawić jasełka dla dzieci. Sami wcielili się w role, zorganizowali przebrania, zmontowali szopkę zaprosili do udziału włodarza Kcyni i spotkali się w kościele poklasztornym w Kcyni.
Członkowie Stowarzyszenia „Aktywna Kcynia”, Towarzystwa Tenisowego „Nasz Kort”, to osoby, które oprócz swoich działalności otwierają się na współpracę z różnymi, lokalnymi środowiskami. Tym razem tuż przed Bożym Narodzeniem wystawili wspólne Jasełka dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.
Dla aktorów brawa za pomysł i realizację. Od nas pamiątkowe zdjęcia i nagranie.
Organizatorzy kierują podziękowania do Księdza Dziekana Michała Kosteckiego za umożliwienie wystawienia Jasełek w kościele oraz akustyka Centrum Kultury w Kcyni pana Pawła Napierały za profesjonalne wsparcie w nagłośnieniu przedstawienia. Do kościoła przybyły całe rodziny.

tekst i fot. Robert Koniec