Rok 2020 dla SF Junior Nakło

392
Mijający rok dla nas wszystkich nie był łatwy. Stanęliśmy w obliczu bezradności i bezsilności. Ten stan towarzyszy nam do dzisiaj. Życzymy sobie i Wam końca tego trudnego czasu. Wspominając rok 2020 słowo pandemia w nieunikniony sposób będzie towarzyszyć każdej relacji. Natomiast chcemy przedstawić ten czas również w innych barwach. Pokazać te dobre chwile i sytuacje złych momentów, w których dzielnie walczyliśmy. Musieliśmy nauczyć się nowej rzeczywistości i oswajamy się z nią cały czas. Teraz wspominamy to co wydarzyło się w ostatnich 12 miesiącach.
Nasi zawodnicy rozegrali blisko 60 turniejów. Graliśmy w różnych miejscach dalszych i bliskich. Na pewno wszędzie świetnie się bawiliśmy i co najważniejsze – zebraliśmy cenne doświadczenie! W niektórych zawodach udało nam nie wygrać lub stanąć na podium. Pierwszy turniej w 2020 roku 4.01.2020 rozegrała drużyna rocznik 2011 w Wągrowcu. Miesiąc później turniej w Szubinie wygrała drużyna rocznik 2008. Pewnie liczba rozegranych zawodów byłaby dużo większa. Niestety ktoś plany nam pokrzyżował.
Oprócz turniejów komercyjnych nasi zawodnicy grali w rozgrywkach PZPN, gdzie występuje 5 naszych zespołów: ŻAK 1, ŻAK 2, ORLIK, MŁODZIK i TRAMPKARZ. W ramach tych gier rozegraliśmy 68 meczów. Największym sukcesem jest awans drużyny Młodzika rocznik 2008/2009 do II Ligi Wojewódzkiej. Zarazem jest to największy sukces sportowy w naszej krótkiej, ale intensywnej historii. Inne drużyny również spisały się rewelacyjnie. Drużyny Żaka zajęły 2 i 3 miejsce w lidze i na wiosnę będą grały w grupie 32 najlepszych drużyn województwa Kujawsko-Pomorskiego. Orlicy wygrali swoją ligę i za kilka miesięcy będą walczyć o Mistrzostwo Województwa grając w najlepszej szesnastce. Nasi najstarsi zawodnicy z kategorii Trampkarza byli o krok od awansu do ligi wojewódzkiej. Ostatecznie zajęli 2 miejsce.
Całej naszej działalności towarzyszyły różne ciekawe wydarzenia. Na pewno warto wspomnieć o tym, że nasi trenerzy wznowili przygodę z piłką nożną i reprezentują barwy GLZS Sadki. Angażowaliśmy się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Pompowaliśmy dla Celinki i przekazywaliśmy fanty na WOŚP. Nasi zawodnicy próbują również sił w innych dyscyplinach sportowych, gdzie odnoszą sukcesy. W 2020 roku zorganizowaliśmy 2 obozy sportowe – zimowy w Barcinie i letni we Władysławowie, w których uczestniczyło blisko 80 zawodników. 11.03.2020 szkółka zawiesiła swoją, ale już 19.03.2020 przeprowadziliśmy pierwszy trening online. Takich spotkań było kilka. Oprócz naszych trenerów zajęcia prowadzili zaproszeni goście. Arek Łukaszewicz z Rebel Sport Cross Fit, Krystian Topolski z FizjoTop, Blanka Ćwikła z Nie Pękaj. Po całkowitym lock downie do zajęć wróciliśmy 6.05.2020. Trenowaliśmy wg nowych zasad sanitarnych i w małych grupach. Z czasem wróciliśmy do do startej rzeczywistości treningowej. W naszej działalności nie zabrakło spotkań medialnych i wywiadów. W roku 2020 Trenerzy Patryk Gruda, Rafał Marzyński i Filip Jarczyński ukończyli kursy trenerskie UEFA C. W minionym roku odbyliśmy niezliczoną liczbę treningów i rozegraliśmy mnóstwo sparingów. Był to rok trudny, ale staraliśmy się go wypełniać dobrymi wspomnieniami.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do funkcjonowania naszej szkółki. W szczególności rodzicom, którzy stanowią największe wsparcie dla naszych poczynań. Wszyscy jesteście niesamowici.
Wiemy, że możemy być lepsi i idealni nie jesteśmy. Będziemy ciężko pracować nad rozwojem całego projektu. Czekamy na 3 urodziny i możemy powiedzieć, że to dopiero początek. Mamy pomysły i plany. Zaskoczymy Was nieraz nie dwa. Trzymajcie za nas kciuki!
Kadra SF JUNIOR NAKŁO