Rozpoczęła się cisza wyborcza

Wraz z minięciem północy rozpoczęła się cisza wyborcza, od tego momentu zakazane jest agitowanie oraz wszelkie innego rodzaju aktywności związane z promowaniem kandydatów i komitetów. Potrwa ona do zakończenia głosowania w niedzielę, czyli jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem do godziny 21:00.

W niedzielę głosować będziemy w godzinach 7:00 – 21:00. W okręgu bydgoskim wybierzemy 12 posłów oraz 2 senatorów.Na posłów będziemy wybierać poprzez skreślenie jednego nazwiska z wybranego komitetu. W okręgu głosować możemy na kandydatów z komitetów: 1. Polskie Stronnictwo Ludowe; 2. Prawo i Sprawiedliwość; 3. Sojusz Lewicy Demokratycznej, 4. Konfederacja Wolność i Niepodległość; 5. Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni; 8. Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Do Senatu wybierać będziemy jednego kandydata w okręgu jednomandatowym. Okręg bydgoski (zachodnia część województwa kujawsko-pomorskiego) podzielona jest na dwa okręgi północny i południowy. W tym głosowaniu zaznaczamy również nazwisko jednego kandydata.

Portal Kujawski.pl