Sadki: 100 dni winien spędzić w zakładzie karnym

Od lutego ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości 29-latek, którego w jednym z mieszkań na terenie sadkowskiej gminy zatrzymał dzielnicowy z Mroczy. Zatrzymany mężczyzna dziś trafił do zakładu karnego.

W lutym nakielski sąd wystawił nakaz doprowadzenia do placówki penitencjarnej 29-latka z gminy Sadki. Realizację nakazu zlecono mroteckiej policji, dlatego personalia mężczyzny zostały wprowadzone do policyjnych systemów, a za mężczyzną wszczęto poszukiwania.

29-latek, który zgodnie z decyzją sądu winien w zakładzie karnym spędzić 100 dni za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, cieszył się wolnością do minionej soboty (6.06.20), kiedy to mrotecki dzielnicowy ustalił, że prawdopodobnie przebywa on w jednym z mieszkań na terenie sadkowskiej gminy.

Sprawdzenie ustalonego adresu okazało się słuszne. Zastany w mieszkaniu mężczyzna został wylegitymowany i potwierdzono fakt jego poszukiwania. 29-latka doprowadzono do policyjnej izby zatrzymań, skąd dziś (8.06.20) dowieziono go do zakładu karnego.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią  

zdjęcie ilustracyjne