Sadki: Zaduszki Muzyczne za nami

Za nami kolejne Zaduszki Muzyczne. W piątkowy wieczór, 25 listopada 2022 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach zawitała Emilia Pawłowska wraz z zespołem. Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie o 19:02, a otworzyła je Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach Iwona Biniak zapowiadając artystkę oraz jej band.

Emilia Pawłowska to doświadczona wokalistka, która wydała dwa albumy- coverowy zbiór najpiękniejszych piosenek świata pt. „Czas nas uczy pogody” wydanym w 2018r. oraz w pełni autorską studyjną płytę „Niebo nad jeziorem”, która swą premierę miała w maju ubiegłego roku.

To właśnie materiał z drugiego krążka wokalistki stanowił przedmiot minionego koncertu.

Artystkę cechuje miłość do poezji i instrumentalnych improwizacji. Jej aranżacje pozostają w ciepłym, jazzowym klimacie. Nie inaczej było na piątkowym koncercie. Występ Emilii Pawłowskiej pozwolił przenieść się do świata poezji i refleksji otulając rozkołysaną publiczność przyjemnym jazzowym brzmieniem. Była to muzyczna uczta nie tylko dla uszu, ale i duszy.

Po koncercie artystka nie szczędziła czasu dla fanów. Dla każdego znalazła chwilę na rozmowę, zdjęcia, czy autografy na płytach. Po blisko 1,5 -godzinnym występie publiczność opuszczała salę widowiskową w doskonałych nastrojach. To był bardzo udany wieczór.

Zespół wystąpił w składzie:

Emilia Pawłowska – śpiew

Klaudia Kaczyńska – chórki

Mateusz Wiśniewski– chórki

Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne

Marcin Gawdzis – trąbka, flugelhorn

Alan Balcerowski – saksofony

Maciej Olesiński – gitary, banjo

Bartłomiej Werachowski – gitara basowa

Mateusz Krawczyk – perkusja, perkursonalia

Organizatorami wydarzenia była Gmina Sadki, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki.

Tekst: Magdalena Sobiecka

Zdjęcia: Sandra Rabczewska, Magdalena Sobiecka

Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowią nagrodę dla gminy Sadki za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie rosnąca odporność premiującym gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców.