Samorząd i rząd w czasach kryzysu. Konferencja prasowa Konfederacji

114

Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Konfederacji przedstawili swój punkt widzenia, w jaki sposób powinien działać samorząd, w trudnych czasach kryzysu. Grzegorz Ciechanowski mówił o nowych zadaniach, które są zrzucane na samorządy przez PiS. Według przedstawiciela partii KORWiN nie idzie za tym wsparcie finansowe rządu, a na potwierdzenie tej tezy wspomniał o liście prezydenta Ciechanowa do premiera Morawieckiego. „Ta sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia, to oznacza, że samorządy będą zmuszone do wycofania się z inwestycji, co może doprowadzić, do radykalnego obniżenia usług się publicznych” – skomentował Grzegorz Ciechanowski.

Z kolei mecenas Michał Cierżnicki skrytykował działania lokalnych urzędów kontroli, wskazując na brak podstaw prawnych, butę i arogancję przedstawicieli rządu. „Przedsiębiorców tych kontrolują takie instytucje jak: straż pożarna, policja, sanepid, Krajowa Rejestracja Skarbowa, a nawet Służba Celna. Wszystkie te instytucje przeprowadzają kontrolę jednocześnie, tak naprawdę bez podstawy prawnej. […] Dlatego przedsiębiorcy w Bydgoszczy i regionie potrzebują wsparcia, szczególnie wsparcia samorządów w tym prezydenta Bydgoszczy”. – zaznaczył mec. Michał Cierżnicki z partii KORWiN

Damian Gastoł prezes KORWiN Bydgoszcz oraz lider Klubu Konfederacji Bydgoszcz powiedział o „teatrzyku”, który jest nam prezentowany od wielu lat. Z jednej strony PiS, który rzuci słowo aborcja, z drugiej strony bydgoskie PO, które podświetla most w barwach LGBT, a sytuacja kryzysowa i sprawy poważne schodzą na dalszy plan. Damian Gastoł zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Bydgoszczy: „Panie prezydencie Rafale Bruski. Ma Pan bardzo prosty wybór, albo stroje Pan po stronie prawa, konstytucji, obywateli. Albo staje Pan po stronie PiS i konferencji prasowych Mateusza Morawieckiego. Trzeciej opcji nie ma, czas skakania i krzyczenia konstytucja na marszach KOD się skończył. Teraz jest czas decyzji”. – zakończył Damian Gastoł.

Materiał Prasowy Konfederacji