Senior na drodze – rady dzielnicowego

Dzielnicowy z szubińskiego komisariatu był jednym z prelegentów podczas V Forum Seniora, którego organizatorem był miejscowy ośrodek pomocy społecznej. Policjant omówił kwestie związane z bezpieczeństwem Seniorów podczas poruszania się po drogach.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie był organizatorem V Forum Seniora. Do udziału w przedsięwzięciu w charakterze prelegenta zaproszony został szubiński dzielnicowy mł. asp. Krystian Fojutowski.

Policyjnej prelekcji wysłuchali przedstawiciele Klubów Seniora oraz członkowie stowarzyszeń działających na rzecz Seniorów na terenie gminy Szubin.

Mł. asp. Fojutowski szeroko omówił kwestie związane z Niechronionymi Uczestnikami Ruchu Drogowego. Przypominał, aby Seniorzy przestrzegali przepisy, szczególnie dotyczące przechodzenia przez wyznaczone przejścia dla pieszych. Wskazał też, jak przepisy regulują kwestie poruszania się po drogach przez osoby korzystające z wózków inwalidzkich, zaznaczając że osoby takie w myśl przepisów traktowane są jako piesi i winni korzystać z chodnika.

Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest korzystanie z kamizelek odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Mł. asp. Fojutowski przybliżył także program „Dzielnicowy bliżej nas” zachęcając do osobistego kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem pierwszego kontaktu.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią