Seniorzy z Mroczy i Więcborka tanecznie żegnali karnawał

Seniorzy należący do Klubu Seniora w Mroczy postanowili skorzystać ze sposobności, jakie stwarza karnawał,dlatego spotkali się na wspólnej zabawie. Tradycyjnie w balu karnawałowym udział wzięli nie tylko klubowicze z Mroczy, ale zaprzyjaźnieni z tym klubem seniorzy z Więcborka. Przybyłych gości jak i miejscowych seniorów powitała przewodnicząca klubu Aleksandra Wintrowicz. Życzyła wszystkim przybyłym miłej zabawy, humoru i radości ze wspólnego spotkania. Jednym z warunków udziału w balu było przebranie.

Dla seniorów nie był to żaden problem, gdyż kreatywność seniorów nie zna granic. Tak więc na parkiecie wirowały postacie z bajek, postacie w barwnych strojach oraz kolorowych włosach. Pojawili się kowboje, pielęgniarka, gejsza, a nawet młoda para.

Organizatorzy spotkania zadbali o pyszny poczęstunek oraz jak przystało na „tłusty czwartek” na stołach zagościły pączki. A potem zaczęło się.

Stoliki opustoszały. Parkiet zapełnił się balowiczami. Wszyscy ruszyli do tańca. Na stołach zostało smakowite jedzenie, ale seniorzy jak się okazało wolą bawić się i tańczyć w rytm dobrej muzyki. Przez cały wieczór dominował taniec, muzyka oraz oczywiście śmiech i zabawa. Wszyscy uczestnicy balu żałowali, że ten lutowy wieczór  był zbyt krótki.

Serdecznym pozdrowieniem  „Do zobaczenia” seniorzy w szampańskich nastrojach rozchodzili się do domów.

Widzieć uśmiech, zostawić okruszki radości i szczęścia w sercu innego człowieka szczególnie seniora to bardzo, bardzo dużo.

tekst i zdjęcia: G. Wiśniewska