Setne urodziny mieszkanki Orlinka

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 27 lutego 2020 roku w Orlinku. Setne urodziny obchodziła w gronie rodziny i najbliższych  Pani Felicja Stanisława Kokoszewska.

Pani Felicja urodziła się 27 lutego 1920 roku w miejscowości Tuczempy gm. Jarosław woj. podkarpackie. Pochodzi z licznej rodziny, miała dwóch braci i pięć sióstr. Przed II wojną światową rodzice Pani Felicji przybyli do Gminy Mrocza , najpierw do Drążonka , następnie do Orlinka a po wojnie  przenieśli  się do Złotowa . 24 grudnia 1943 roku Pani Felicja wyszła za mąż za Bernarda Kokoszewskiego.  Wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne w Orlinku. Państwo Kokoszewscy wychowali sześciu synów oraz dwie córki. Jubilatka doczekała się 25 wnuków, 37 prawnuków i 6 praprawnuków ( najmłodsza praprawnuczka Zosia ma 5 miesięcy). Pani Felicja obecnie mieszka z córką Adelą i jej mężem.

W  uroczystości wzięli udział; ks. Tomasz Kapczyński –  proboszcz parafii św. Macieja w Orlu, który tego samego dnia przeprowadził mszę w imieniu Jubilatki,  Waldemar Chudzik – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Mroczy , Danuta Śledzik – Z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Magdalena Wojtaluk –  Kierownik Inspektoratu ZUS w Nakle nad Notecią, delegacja Sołectwa Białowieża wraz z Sołtysem Barbarą Modrzejewską .

Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze i była okazją do rozmowy a także licznych wspomnień. Serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie.

Z okazji tak pięknych urodzin Jubilatce życzymy dobrego zdrowia, pomyślności oraz wiele radości w kręgu najbliższych osób.

autor: Danuta Śledzik – UMiG Mrocza