Skromna uroczystość w Nakle nad Notecią z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja (filmiki)

W związku z epidemią koronawirusa tegoroczne świętowanie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Nakle nad Notecią nie miało tak uroczystego przebiegu jak w latach poprzednich. Nie było przemarszu ulicami miasta kompani honorowej wojska, pocztów sztandarowych. licznych delegacji i mieszkańców oraz oficjalnej uroczystości na nakielskim Rynku. Tegoroczna uroczystość ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne miała bardzo skromny charakter. W kościele pw. św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią o godz. 8:00 odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Tadeusz Michalak, w której uczestniczyły władze samorządowe powiatu nakielskiego i gminy Nakło nad Notecią. Po mszy na nakielskim Rynku pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu wiązanki kwiatów złożyli: Tadeusz Sobol – starosta nakielski, Sławomir Napierała – burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią oraz Paweł Wiśniewski – przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią.

Natomiast pod Pomnikiem Katyńskim  przy kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią wiązankę złożyła delegacja Stowarzyszenia Rota Nakielska.

Zostały też zapalone znicze w miejscach pamięci narodowej: na rynku, przy Tablicy Katyńskiej, przy kamieniu upamiętniającym Antoniego Nadskakułę, na mogile powstańców wielkopolskich, a ponadto na grobie honorowego obywatela miasta ks. kan. Mariana Wróblewicza.

 

filmy: Szymon Niemczewski – UMiG Nakło nad Notecią

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).