Służba zdrowia wg. Konfederacji

Bydgoscy konfederaci stawili się dziś pod Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Bydgoszczy. Nawiązali do swojej konferencji sprzed roku, w której ostrzegali przed bezczynnością na temat parkowania dla rodziców podopiecznych. W tej chwili zaparkowanie w pobliżu szpitala graniczy z cudem, a samochody szukające miejsca utrudniają wyjazd okolicznym mieszkańcom z własnej posesji.

Lider listy Marcin Sypniewski powiedział: „Nie dość, że rodzice muszą szukać miejsca na parkingu, płacić za ten parking, to jeśli chcą zostać na dłużej z małym pacjentem, to płacą za możliwość spania na podłodze jak w hotelu. Tak wygląda darmowa służba zdrowia? Niestety tak wygląda smutna rzeczywistość”.

Głównym gościem, a zarazem posłem działającym w dziedzinie służby zdrowia był poseł Konfederacji Paweł Skutecki. „Przekazuję tu obecnym dziennikarzom konkretne pomysły na rozwiązanie problemów służby zdrowia. Niestety wieloletnie zaniedbania spowodowały, że aby uzdrowić ten system, potrzeba będzie około 15 lat! Zatem niezbędna jest zgoda wszystkich opcji politycznych. W tej chwili polski pacjent jest zakładnikiem wszystkich systemowych partii politycznych. My jednak prezentujemy swoje pomysły na służbę zdrowia”.

W tej chwili po bezpłatnych studiach medycznych wielu młodych lekarzy od razu wyjeżdża za granicę. Ponosimy koszty kształcenia takich osób, a jako społeczeństwo nie odnosimy żadnych korzyści. „Rozwiązaniem tego problemu będą umowy podpisywane z młodymi studentami na początku kształcenia. Młody lekarz będzie miał do wyboru spłatę kosztów kształcenia lub odpracowanie np. na 5 lat w lokalnym szpitalu”.

Paweł Skutecki przedstawił również pracę Rzecznika Praw Pacjentów: „Szanowni Państwo Rzecznik Praw Pacjentów to martwa instytucja. Koszt pracy w ostatnich czterech latach to aż 13 milionów, a było to zaledwie 11 interwencji! To jest jakiś żart?”.

„Niezwykle ważną kwestią jest również profilaktyka. Zmniejszenie podatków na siłownię i sprzęt sportowy to podstawa. Profilaktyka zdrowotna nie powinna być traktowana jako luksus” – podsumował Poseł Skutecki.

Konfederacja Bydgoszcz