Sobotnia akcja policji. Ruszył kaskadowy pomiar prędkości

Ponad pięć tys. funkcjonariuszy przeprowadzi dziś w całej Polsce kaskadowy pomiar prędkości. Policja chce w ten sposób ograniczyć zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy. – poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Oprócz prędkości policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone dziś w godzinach 6:00-22:00. W tym czasie na drogach w całej Polsce policjanci będą kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. W akcji będą wykorzystane zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy, a także auta wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Czym są kaskadowe pomiary prędkości?

Ten rodzaj pomiaru prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi. Mogą w niej brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policji. Często takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi. Jak informowała policja, celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo na drodze.

opracował na podstawie KGP: Zbigniew Kubisz