Spacer tematyczny: Śladami artystów bydgoskich

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza w dniu 29 czerwca 2024 roku o godz. 12:00 na spacer tematyczny dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu: Sztuka w Bydgoszczy pt. Śladami artystów bydgoskich.

W przestrzeni miasta znajduje się wiele miejsc związanych z działalnością bydgoskich twórców. Niektóre z nich są znane, inne zapomniane, a po innych mijający czas zatarł wszelkie przejawy istnienia. Zapraszamy na spacer po centrum Bydgoszczy śladami bydgoskich artystów. Odwiedzimy miejsca, w których pracowali, mieszkali czy też pozostawili swoje dzieła. Poszukując świadectw ich obecności, zobaczymy m.in. realizacje Jerzego Rupniewskiego wykonane w dawnej Bibliotece Miejskiej, polichromie Henryka Nostitz-Jackowskiego zrealizowane w kościele farnym, kamienicę, w której mieszkał Stanisław Brzęczkowski i prace snycersko-rzeźbiarskie Romana Skręta w kościele Klarysek.

Wstęp: 15 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

 

 

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy