UWAGA!! Spodziewane utrudnienia na krajowej „piątce”

Dziś (14.02.20) około godziny 18:00 planowane jest czasowe zamknięcie ruchu na drodze krajowej nr 5 przebiegającej przez teren gminy Szubin. Utrudnienia potrwać mogą nawet kilka godzin. 

Utrudnień na drodze krajowej nr 5 w gminie Szubin spodziewać się można dzisiaj (14.02.2020) około godziny 18:00 – 19:00 i potrwać mogą kilka godzin. Planowane jest czasowe zamknięcie ruchu pojazdów na wskazanej trasie. Organizowane są objazdy według poniższego schematu:

Dla kierowców jadących z Poznania w stronę Bydgoszczy: W miejscowości Rogowo pojazdy kierowane będą na miejscowość Łabiszyn, następnie z Łabiszyna w kierunku Brzozy, Bydgoszczy.

Dla kierowców jadących z Bydgoszczy w stronę Poznania: W miejscowości Zamość pojazdy osobowe kierowane będą na Tur, stamtąd do Szubina. Pojazdy ciężarowe już w Bydgoszczy kierowane będą na drogę krajową nr 10, gdzie przez Nakło będą mogły dojechać do Szubina.

Utrudnienia związane są z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj (13.02.2020) przed godziną 19:00 na DK nr 5 w miejscowości Łachowo, gdzie kierujący pojazdem daf z naczepą w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i kierowane przez niego auto wjechało do rowu. Dafem kierował 26-letni obywatel Białorusi. Kierowca był trzeźwy i nie doznał obrażeń.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią